Це цікаво...

Цікаві факти з життя "батьків-засновників" електротехніки

В далекі 80 роки 19 століття відбувалася "війна струмів", між Томасом Едісоном (поборник постійного струму) і Ніколою Тесла (винахідником змінного струму). Обидва хотіли, щоб іх системи набули широкого (промислового) використання. Переміг змінний струм (простота отримання, більший ККД і менша небезпека).


Цікаво,  що широке використання змінного струму, отриманого в 30-х роках 19-го століття, почалося лише через 70 років! Передачу змінного струму з  використанням високовольтних ліній електропередач навіть намагалися заборонити законом. Серед опонентів використання змінного струму був  і Томас Едісон!


Цікаво, що американський президент Бенджамін Франклін провів широке дослідження атмосферної електрики і 18 сторіччі винайшов блискавковідвід.


Словник Академії Російської видання 1794 року так описував термін "електрика": «Вообще это означает действие вещества весьма текучего и тонкого, свойствами своими весьма различного от всех жидких известных тел; имеющее способность сообщаться почти со всеми телами, но с иными более, с другими менее, движущееся с необъятной скоростью и производящее своим движением весьма странные явления».


В кінці 30-х років 18 століття член Паризької Академії Наук Шарль Ф. Дюфе писав: "Можливо, що кінець кінцем вдасться знайти засоби для отримання електрики в великих масштабах і, як наслідок, посилити потужність електричного полум'я, який в багатьох з цих дослідів представляється як би однієї  природи з блискавкою ".


Не даремно Луїджі Гальвані, зовсім навіть не фізика, колись називали  чарівником. Він змушував рухатись трупи телят, кішок, мишей і жаб! В його честь назвали хімічні джерела струму - гальванічні елементи.


Вивчення статичної електрики починалось з допомогою найпростішого приладу: металевого диска, скляної  ручки, кішки, сурчугної подушки, пальця. Саме з таким набором "інструментів" працював знаменитий Алесандро Вольта.


Вірогідно, що одним з перших  електричних кіл було живе електричне коло, яке складалося зі 180 солдат Людовіка XV, котрі взялися за руки і здригалися від розряду Лейденської банки (першого конденсатора) під час досліду при дворі короля.


Багато одиниць фізичних величин в електротехніці носять імена вчених. Але, цікаво, що лише один з них, а це був Георг Ом, був двічі
вшанований таким чином. Всім відома одиниця вимірювання електричного опору "Ом", але виявляється, що в деяких країнах фізичну величину обернену опору - провідність, вимірюють в одиницях, які мають назву "мо".




Казус, але! в 1827 році німець на ймення Георг Ом,який пізніше став всесвітньо відомим, не склав іспит і не був допущений до викладання фізики в школі з-за абсолютно низького рівня знань і відсутності педагогічних здібностей

Немає коментарів:

Дописати коментар